Floating – pozytywne efekty

KONDYCJA SKÓRY

Kąpiele z użyciem soli Epsom zmiękczają oraz nawilżają skórę, pomagają utrzymać jej elastyczność, spłycają zmarszczki, a także redukują cellulit. Łagodzący wpływ soli pomoże osobom cierpiącym na takie choroby jak łuszczyca skóry czy egzema. Po zabiegu w kapsule na pewno poczują ulgę!

DETOKSYKACJA

Każdego dnia dostarczamy naszemu organizmowi wiele toksyn, które zaburzają jego prawidłowe działanie. Dzieje się to np. poprzez stosowanie niezdrowej diety. Nasz organizm nie jest w stanie sam pozbyć się wszystkich toksyn. Bardzo pomocna w odtruciu organizmu okazuje się terapia z solą Epsom. Wystarczy położyć się w kapsule Float Rest®, zrelaksować, a problem toksyn znika sam.

DZIAŁANIE PRZECIWBÓLOWE

Kąpiele z solą Epsom skutecznie redukują ból i zmęczenie mięśni oraz skurcze. Osoby cierpiące z powodu zapalenia mięśni i stawów bądź innych dolegliwości bólowych powinny spróbować kuracji solnych. Jej silne właściwości przeciwbólowe wykorzystywane są również w kąpielach podczas porodu.

RELAKS

Ciągle towarzyszący nam stres pozbawia organizm magnezu, a także zwiększa poziom adrenaliny. Najszybszym sposobem uzupełnienia magnezu, który najlepiej wchłania się przez skórę jest kąpiel w soli Epsom. Natychmiastowo organizm dostaję dużą dawkę tego cennego pierwiastka, a co za tym idzie zyskuje uczucie relaksu, poprawę snu i koncentracji, jak również ukojenie nerwów.

KONDYCJA

Sól Epsom pomaga zwalczać wiele problemów zdrowotnych. Dzięki zawartości siarczanu magnezu może być stosowana do poprawy krążenia krwi, ustabilizowania ciśnienia tętniczego, zapobiega stwardnieniu tętnic, poprawia przepływ tlenu w organizmie, a nawet normuje bicie serca. Badania wykazały, że sól Epsom również przyczynia się do zmniejszenia bóli migrenowych oraz ma korzystny wpływ w leczeniu cukrzycy, gdyż właściwy poziom siarczanu magnezu współdziała w procesie przetwarzania insuliny i zwiększa jej przyswajalność przez organizm.